LEONIE SCHIPHORST

Ambassadeur sinds: januari 2025
Wijk: Transwijk
Beroep:
Onderwijsontwikkelaar



Wie ben ik?
Ik ben Leonie en ik ben 8 jaar geleden in Utrecht komen wonen voor mijn studie Onderwijswetenschappen. Zoals velen ben ik na mijn studie in Utrecht blijven plakken. Ik werk als onderwijsontwikkelaar bij Capabel Onderwijs, een particuliere onderwijsinstelling die versnelde mbo-opleidingen aanbiedt. Naast werk heb ik les in salsadansen waar ik ook regelmatig een dansfeestje op zoek. Ik ben een sociaal en nieuwsgierig type. Het ontdekken van nieuwe plekken en mensen geeft mij energie. Alle Utrechtse evenementen zoals van wijn- & foodtruckfestivals, muziekbingo’s, rollerdisco’s en kledingruilevenementen staan in mijn agenda geblokt. Ik deel mijn ontdekkingen en avonturen altijd enthousiast met mijn vrienden. Als stadsambassadeur kan ik deze tips met een nog breder publiek delen!

Waarom ben ik ambassadeur van Utrecht?
De stad Utrecht heeft mijn hart helemaal weten te veroveren. Ik voel mij echt verbonden met de stad en voel thuis door de open en diverse sfeer die er heerst. De stad heeft mij de afgelopen jaren veel gegeven, ik heb er zo veel mooie herinneringen en ontmoetingen verzameld. Er is geen stad waar ik liever ben!

Ik voel mij helemaal thuis in Utrecht terwijl ik van oorsprong een dorpsmeisje ben. Ik ben opgegroeid in Twente, waar ze het ‘noaberschap’ hanteren. Dit betekent dat je elkaar als buren met raad en daad bijstaat wanneer het nodig is. Ik woon in Transwijk in een heel leuk wooncomplex waar ik mijn buren goed ken. Ik besef mij dat dit niet vanzelfsprekend is in onze relatief grote en anonieme stad. Het is daarom mijn ambitie om Utrechters uit hun ‘bubbel’ te laten stappen door in elkaar te verdiepen en van elkaar te leren. Het is mijn doel verschillende groepen bewoners met elkaar in gesprek te laten gaan over hun culturen en ideeën om ze meer tot elkaar te laten komen. Wederzijds begrip en verbondenheid is in mijn ogen essentieel voor een veilig thuisgevoel.

Naast verbondenheid zijn gezondheid en kansengelijkheid thema’s die mij aan het hart gaan. Het zijn tegelijkertijd grote maatschappelijke vraagstukken waar ik voor mijn gevoel als burger weinig invloed op heb. Via Thirty030 kan ik daar middels samenwerkingen met diverse organisaties gelukkig wel iets mee! Het stadsambassadeurschap biedt mij de kans actief de handen uit de mouwen te steken om de Domstad een stukje inclusiever, eerlijker en mooier te kunnen maken.

Tot slot geloof ik als onderwijskundige dat je gedurende je leven ontzettend veel van elkaar kan leren. Ik hoop via Thirty030 mijn horizon te verbreden en de stad op een nieuwe manier te leren kennen. Ik verwacht ontzettend veel te leren van mijn mede-stadambassadeurs met al hun verschillende disciplines, visies en talenten. Ik kijk er naar uit onze krachten te bundelen om impactvolle projecten te realiseren!

Wat moet iedereen in Utrecht gezien of bezocht hebben?
Mijn favoriete plekken zitten beiden aan de Kanaalweg: Karma Kebab en Beton-T. Bij Karma Kebab kun je niet alleen terecht voor vegan kebab, ze organiseren er ook heel veel leuke evenementen. Ik kom er regelmatig voor hun muziekbingo’s die soms worden gehost door drag queens. Voor wie durft kun je er ook rolschaatsen aantrekken voor een heuse rollerdisco. In de zomermaanden raad ik ook aan Beton-T te bezoeken. Ze organiseren maandelijks een tweedehands markt genaamd de Betonnerie waar je allerlei (vintage) parels kunt scoren. Daarnaast hebben ze er filmavonden en buitenspeelavonden voor volwassenen. Kortom: genoeg te beleven!

WIJ ZETTEN OOK VETTE PROJECTEN OP!

STADSAMBASSADEURS VAN UTREG